Bankowość elektroniczna i jej ogromne zalety

Bankowość elektroniczna to ogromne udogodnienie w obecnych czasach. Pozwala na korzystanie z usług bankowych bez konieczności odwiedzania placówek bankowych. Można korzystać z niej na komputerze, smartfonie czy tablecie.

Umożliwia ona między innymi: przeglądanie salda rachunków, wykonywanie przelewów,  wydruk  ich potwierdzeń, planowanie i zarządzanie finansami osobistymi, doładowanie konta u operatora, zlecanie stałych płatności, obsługę kart a nawet składanie wniosków kredytowych.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Korzystanie z bankowości online jest całkowicie bezpieczne. Przy logowaniu się do niej należy sprawdzić czy połączenie internetowe jest szyfrowane protokołem SSL czyli czy adres strony zaczyna się od https://. Wówczas wszystko jest w porządku. Poza tym wszelkie transakcje wykonywane przez nas muszą być zatwierdzone kodami autoryzacyjnymi, często przesyłanymi na telefon w formie SMS czy logowanie za pomocą hasła maskowanego. Niektóre banki wydają także w tym celu specjalne tokeny. Ważne jest także aby unikać logowania się do bankowości internetowej łącząc się przez publiczną sieć Wi-Fi ponieważ wówczas nasze dane logowania mogą zostać przechwycone przez oszustów.

Liczne zalety

Bankowość internetowa pozwala kontrolować stan naszych finansów przez całą dobę, co stanowi dużą przewagę w stosunku do kont tradycyjnych, w używaniu których jesteśmy ograniczani  dostępnością oddziałów banku. Reasumując, w przypadku zachowania należytej ostrożności  nowoczesna bankowość ma głównie zalety.  W celu wyboru najkorzystniejszego konta możemy porównać oferty korzystając z porównywarek finansowych dostępnych w sieci.

Dodaj komentarz